Keď otcovia snívajú o svojich synoch…

Keď otcovia snívajú o svojich synoch…

Keď otcovia snívajú o svojich synoch…

Spoločenstvo otcov z Banskej Bystrice začalo pred štyrmi rokmi realizovať program OTCOVIA A SYNOVIA (OTCaSY). Minulý rok vybudovali portál www.otcasy.sk a pozývajú k podobnej skúsenosti a angažovanosti ďalšie skupiny otcov, ktorí chcú iniciovať svojich synov.

Predseda združenia ZAOSTRI NA RODINU, Juraj Hajkovský o programe OTCaSY povedal:
„Pomáhame vytvárať komunity dospelých mužov, ktorých cieľom je iniciovať svojich synov. Program realizujeme od roku 2011 a každoročne rozširujeme jeho obsah. Veríme, že dnes je veľmi dôležité vytvárať mužské spoločenstvo, ktoré bude spolu so zdravým rodinným zázemím, pevným základom budovania identity zdravého dospelého muža.“

Ústrednou témou v roku 2015 je tvorba a realizácia inšpiratívneho itinerára: “S chlapcom na ceste zrenia” (cesta a program pre otcov), ktorý má byť podkladom pre spoločné aktivity, rozhovory a vnútorné rozhodovanie chlapcov v ich osobnostnom raste. Itinerár bude dostupný od 1. 3. 2015 pre registrovaných členov na www.otcasy.sk.

Dôležitou súčasťou tohto itinerára je príbeh: “Drakobijec – moja cesta” (cesta a program pre chlapca), ktorý bude chlapca motivovať aby slobodne vykročil na svoju vlastnú cestu kde môže získavať schopnosti/cnosti podobne ako hrdina v príbehu.

Autor príbehu Marek Domes o príbehu DRAKOBIJEC povedal:
“Knižka je písaná najmä pre chlapcov vo veku 9-14rokov. Hlavným hrdinom knihy je chlapec Artúr, ktorý bojuje proti zlu tým, že sa zdokonaľuje v dobrom. Zdokonaľuje sa v čnostiach.
Úlohou otca chlapca (alebo iného dospelého muža z jeho okolia ktorému chlapec dôveruje) je ho na tejto ceste sprevádzať (byť mu na blízku, tráviť spoločný čas) tak, aby chlapec prirodzene a sám vyjadril čo prežíva a aké otázky si kladie v súvislosti s príbehom DRAKOBIJCU a pod.”

Kniha Drakobijec – moja cesta, je vstupnou bránou do dlhodobej hry s iniciačným charakterom, určenej predovšetkým otcom a ich synom.

Kniha môže byť výborným pomocníkom aj v práci s miništrantami, animátormi, sprevádzaní rovesníckych skupín vo farnostiach alebo mládežníckych organizáciách, v kresťanskom skautingu, na táboroch, či ako podklad pre tvorbu duchovných obnov u detí po prvom svätom prijímaní.

Knihu je možné objednať v predpredaji už dnes: predpredaj DRAKOBIJEC – vydavateľstvo Don Bosco

Projekt „S chlapcom na ceste zrenia“ podporil Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.

Juraj Hajkovský,
predseda ZAOSTRI NA RODINU

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.