Veliteľ požiarneho zboru prišiel o prácu pre vyjadrenie presvedčenia o výnimočnosti manželstva muža a ženy

Veliteľ požiarneho zboru prišiel o prácu pre vyjadrenie presvedčenia o výnimočnosti manželstva muža a ženy

Veliteľ požiarneho zboru prišiel o prácu pre vyjadrenie presvedčenia o výnimočnosti manželstva muža a ženy

Kelvin Cochran vyrastal v Allendale, časti Shreveportu v Louisiane, USA, v chudobnej štvrti blízko centra. Mal troch bratov a dve sestry. Keď boli ešte malí, ich otec a matka sa rozviedli. Mama ich vychovala všetkých šiestich sama.

Otcovým odchodom sa prepadli do ešte väčšej chudoby. Kelvin s ďalšími tromi bratmi spával na jednej posteli a jeho dve sestry v inej posteli v tej istej izbe. Jeho mama ako sociálnu podporu dostávala poukážky na jedlo.

Od detstva bolo jeho snom dostať sa z chudoby a byť požiarnikom. Túžil byť mužom, ktorý bude bojovať s ohňom a bude pomáhať zachraňovať ľudí a ich majetok.
V roku 1981 sa mu sen začal plniť. Stal sa Shreveportským požiarnikom. Keď sa krátko na to oženil sa so svojou spolužiačkou Carolyn Fay Marshalovou, celoživotný sen sa mu naplnil. Mal prácu svojich snov, dievča svojich snov a už nepovažoval sám seba za chudobného.

S Carolyn mali dve deti. Manželský život sa mu po čase zdal bremenom a túžil po “slobode”. Preto opustil svoju rodinu a užíval si život plný párty, alkoholu a utrácania peňazí.
Po asi pol roku si uvedomil, že žije v osamelosti a zúfalstve. Modlil sa: „Bože, ak mi vrátiš späť moju rodinu, budem Ti slúžiť po zvyšok môjho života.“

Požiadal svoju manželku o odpustenie a tá ho znova prijala. Nebolo to ľahké. Kelvin musel opätovne získať jej lásku a dôveru. Ako roky ich života plynuli, rástli vo vzájomnej láske viac a viac.
Kelvin stále miloval aj svoju prácu. Bol profesionálom a rokmi osvedčeným veliteľom Shreveportských požiarnikov.

Po svojej životnej skúsenosti rodinu založenú manželstvom muža a ženy považoval za posvätnú a sex mimo manželstva vrátane homosexuálneho aktu považoval za hriech. Tento svoj postoj popísal aj v knihe Who Told You That You Were Naked?

Stalo sa niečo neuveriteľné. Pre tento jeho názor bol koncom novembra 2014 na nátlak LGBT komunity svojim nadriadeným odvolaný z funkcie veliteľa požiarnikov a 6. januára tohto roku prepustený z práce. (Viac o jeho prípade aj tu.)

Nadriadení si údajne cenia jeho profesionálne schopnosti a rokmi spoľahlivo odvedenú prácu, avšak jeho osobné názory na výnimočné postavenie rodiny v spoločnosti nie sú kompatibilné so službou veliteľa požiarnikov.

Kelvin prišiel o živobytie pre svoju milovanú rodinu, pretože bol skutočne slobodným človekom, ktorý vo svojom okolí vyznáva to, čo žije a čomu verí.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.